DZIELNI RATOWNICY

Nasze Przedszkole w sposób wielopoziomowy rozwija u dzieci postawy prozdrowotne. Poprzez udział w wielu programach ogólnopolskich dzieci dowiadują się jak dbać o swoje zdrowie poprzez zdrowe odżywianie, jak również poprzez ucząc jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

Celem warsztatów jest profilaktyka i wyrabianie postaw prozdrowotnych już od najmłodszych lat.

W dniu 30 września 2019 nasze Przedszkole odwiedził Ratownik medyczny, który poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia uczył  naszych wychowanków jak w prawidłowy sposób reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu człowieka.

Podczas warsztatów-  pod czujnym okiem ratownika medycznego z wykształceniem pedagogicznym -dzieci  poczuły  się jak mali ratownicy  i zdobyły nowe umiejętności.

Takie warsztaty zaowocują zapewne  w przyszłości tym, że dziecko będzie umiało prawidłowo  zachować się podczas niebezpiecznych sytuacji – z którymi każdy ma styczność. A zdobyta opanowanie, wiedza oraz  dobre nawyki sprawią, że nasz przedszkolak zostanie prawdziwym „superbohaterem” pomagając komuś, lub nawet ratując czyjeś życie.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się:

• jakie są najczęściej spotykane sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu;
  • jak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje i jak się wobec nich zachować;
  • jak dbać o swoje bezpieczeństwo;
  • czym jest pozycja boczna bezpieczna;
  • po co są opatrunki i w jaki sposób ich używać;
  • co to jest apteczka i co w niej może się znajdować;
  • jakie są numery alarmowe, jak je zapamiętać.

Zajęcia z zakresu Pomocy Przedmedycznej  odbyły się w każdej grupie wiekowej i były dostosowane do wieku i możliwości dzieci.