KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I-III)poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Dzieci biorą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

Natura jest piękna. Zachwyca nas na każdym kroku wschodzącym rano słońcem, kwitnącymi wiosną kwiatami, szelestem jesiennych liści, pięknymi płatkami śniegu czy też zapachem i smakiem świeżych malin. Wszyscy dostrzegamy to piękno i chcemy się nim dzielić. Zdajemy sobie jednak sprawę, że rozwój cywilizacji oraz zanieczyszczenie środowiska ma na przyrodę zgubny wpływ. Uczymy się o nią dbać każdego dnia: oszczędzając wodę, segregując śmieci, sadząc rośliny w naszych ogrodach. Tego szacunku do natury oraz jej darów powinniśmy uczyć również dzieci już od najmłodszych lat. Kształtując w maluchach wrażliwość na otaczający je świat oraz szacunek do środowiska, dajemy im podstawy do świadomego i zrównoważonego budowania swojej przyszłości.

Program zajęć o tematyce przyrodniczej, ekologicznej oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu:

1.Dbam o rośliny i zwierzęta – nawet najmniejsze.

2.Dbam o aktywność fizyczną.

3.Dbam o siebie i jem warzywa i owoce.

4.Dbam o zasoby naturalne (powietrze, wodę i energię).

5.Dbam o segregację śmieci i tworzę z nich coś nowego.

6.Dbam o naturę.