PSZCZÓŁKI

„Pszczoła to taki owad mały, ale za to doskonały.
W ulu domek swój ma i pracuje tam co dnia.
A my do przedszkola dzielnie chodzimy,
Bawimy się i uczymy”

Jesteśmy 3-4 latkami i nazywamy się „Pszczółkami”. Zgodnie się bawimy, troszkę się uczymy, tańczymy, śpiewamy i staramy się być dzielnymi przedszkolakami.

Uczymy się jak samodzielnym być i w grupie dobrze żyć.

W grupie „Pszczółki” pracują nauczyciele: mgr Marta Całka, mgr Renata Gruba (dyrektor), pomoc nauczyciela: Gabriela Łuszczek oraz woźna Beata Chrzan.

Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska,  program wychowawczy pt. ,,Przedszkolak na medal” oraz program promocji zdrowia  pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”.

MOTYLE

„Dzieci są jak motyle na wietrze.
Niektóre potrafią latać wyżej niż inne,
ale każde z nich lata najlepiej jak może.
Po co więc porównywać je do reszty?
Każde jest inne.
Każde jest wyjątkowe.
Każde jest piękne.”

I tacy właśnie jesteśmy. Jesteśmy jedynymi w swoim rodzaju 5-latkami, którzy chętnie tańczą, bawią się i poznają otaczający nas świat.
W grupie „Motyle” pracują nauczyciele: mgr Marta Gaweł, Anna Bąk oraz woźna Marta Rynczuk.
Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska, program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie” i program własny pt. „Mały człowiek w świecie przyrody”.

BIEDRONKI

„Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci, idą z rodzicami do przedszkola dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku. Każdy ma miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą panią pilnie się uczymy. Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem wam coś jeszcze, nie mówcie nikomu, że my się czujemy w przedszkolu jak w domu!”
(„W Przedszkolu jak w domu” B. Szelągowska)

Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego realizujemy na podstawie programu  „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja. Realizują ją z nami Pani Dorota Hałat i Grażyna Socha. Pomaga nam Pani woźna Anna Labe.

Nasz grupa to „wulkany energii”,  pragniemy realizować potrzebę ruchu i wiedzy, jesteśmy twórcze i aktywne w różnych dziedzinach. Kolejny już rok wspólnej zabawy i nauki jest dla nas szczególnie ważny, gdyż dla wielu będzie to czas jak najlepszego przygotowania się do przyszłej roli ucznia.
Realizujemy program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”.

MRÓWKI

„Drepczą mrówki dróżką w lesie,
równym rządkiem, żwawo.
Każda ważny bagaż niesie,
rzec by, z dużą wprawą.
Wre tu praca, jak to zwykle,
gdy się coś buduje.
Wszystkie mrówki są zajęte,
żadna nie próżnuje.”
(„Mrowisko” S. Lasota)

Grupa „Mrówki” to 4-5 latki. W grupie pracują dwie nauczycielki: mgr Aneta Klimowska i mgr Aneta Tetela. A pomaga nam Pani woźna Bożena Galewska.

W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Uczymy się też samodzielności w działaniu. W czasie zajęć śpiewamy, tańczymy, wyklejamy, malujemy farbami, kolorujemy. Bardzo lubimy spacery i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Po ciężkiej pracy relaksujemy się i odpoczywamy słuchając czytanych książek i muzyki. Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości zapewne z łatwością sprostamy wszystkim tegorocznym wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

ŚWIERSZCZE

„Jest takie miejsce w naszym przedszkolu,
 grupa- Świerszcze – na początku holu.
Tu smutki i złości w kątach się chowają,
a psoty i i zabawy, jak polne koniki
po sali fruwają i grają.
Przez naukę i zabawę świat poznajemy,
razem mądrzejsi się stajemy.
Spytasz, gdzie to miejsce? Jak się nazywa?
„Grupa Świerszcze” tak!  to wielka rodzina.

Grupa „Świerszcze” to przedszkolaki wieku 5 i 6 lat.
W grupie „Świerszcze” pracują nauczyciele:  mgr Magdalena Bilska, mgr Iwona Pałys oraz woźna Agnieszka Maroszek.
Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska,  program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie” oraz program własny „Z matematyką za pan brat”.