NASZE GRUPY

PSZCZÓŁKI

„Mój mały trzylatku usiądź z nami w kole
Pani ci pokaże twoje przedszkole –
W szatni schowaj butki a zabawki w sali
W umywalni powieś ręcznik
Zuch jesteś – choć mały”
(„Trzylatku” I.Salach)

Jest gdzieś już wiadomo gdzie Grupa „Pszczółki”, która właśnie tak nazywa się.
Jesteśmy 3-4 latkami i nazywamy się „Pszczółkami”. Zgodnie się bawimy, troszkę się uczymy, tańczymy, śpiewamy i staramy się być dzielnymi przedszkolakami. Uczymy się jak samodzielnym być i w grupie dobrze żyć.
W grupie „Pszczółki” pracują nauczyciele: mgr Marta Całka, mgr Renata Gruba (dyrektor), pomoc nauczyciela: Gabriela Łuszczek oraz woźna Agnieszka Maroszek.
Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska,  program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”, projekt edukacji i aktywizacji ruchowej „Zdrowo i sportowo” i program wychowawczy pt. ,,Przedszkolak na medal”.

MOTYLE

„Tańczą motyle tańczą na łące
a razem z nimi kwiaty pachnące.
Słoneczko z góry uśmiecha się
ciepłym promykiem ogrzeje cię.
Słoneczko z góry uśmiecha się
ciepłym promykiem ogrzeje cię.”
(„Motyle”  B. Forma)

Jesteśmy wesołą grupą 4- latków, którzy chętnie tańczą i bawią się. Poprzez wspólna zabawę poznajemy świat oraz zasady w nim panujące. Dlatego też kierujemy się słowami rzymskiego komediopisarza Terencjusza „Nic co ludzkie nie jest mi obce”.
W grupie „Motyle” pracują nauczyciele: mgr Edyta Wylon, Anna Bąk oraz woźna Beata Chrzan.
Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska,  program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie” i  program własny pt. ,,Polska – mój kraj”.

BIEDRONKI

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci, idą z rodzicami do przedszkola dzieci.
W przedszkolu zabawek i książek bez liku. Każdy ma miejsce przy małym stoliku.
Razem z naszą panią pilnie się uczymy. Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.
Powiem wam coś jeszcze, nie mówcie nikomu, że my się czujemy w przedszkolu jak w domu!”
(„W Przedszkolu jak w domu” B. Szelągowska)

Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego realizujemy na podstawie programu  „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja. Realizują ją z nami Pani Dorota Hałat i Grażyna Socha. Pomaga nam Pani woźna Edyta Jura. Nasz grupa  to „wulkany energii”,  pragniemy realizować potrzebę ruchu i wiedzy, jesteśmy twórcze i aktywne w różnych dziedzinach. Kolejny już rok wspólnej zabawy i nauki jest dla nas szczególnie ważny, gdyż dla wielu będzie to czas jak najlepszego przygotowania się do przyszłej roli ucznia.
Za rok będziemy starszakami więc musimy być coraz dzielniejsi i mądrzejsi i dlatego zaczynamy interesować się książkami, literkami i cyferkami. Realizujemy programy własne pt. „Zabawy z literami”  i „W krainie liczb”, program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”.

MRÓWKI

„Drepczą mrówki dróżką w lesie,
równym rządkiem, żwawo.
Każda ważny bagaż niesie,
rzec by, z dużą wprawą.
Wre tu praca, jak to zwykle,
gdy się coś buduje.
Wszystkie mrówki są zajęte,
żadna nie próżnuje.”
(„Mrowisko” S. Lasota)

Grupa „Mrówki” to pogodne, otarte, ciekawe i aktywne podczas zabaw i zajęć przedszkolaki w wieku  5 i 6 lat. Dzieci bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe organizowane zarówno w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi i spacerami dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy.
W grupie „Mrówki” pracują nauczyciele:  mgr Aneta Klimowska,  mgr Aneta Tetela oraz woźna Anna Labe.  Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska,  program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie” oraz programy własne pt. „Jemy zdrowo kolorowo” i program warsztatów pt. „Chcę mieć prawidłową postawę ciała”.

ŚWIERSZCZE

„My jesteśmy starszakami, Chcemy zawsze być zuchami.
Ciągle głośno się śmiejemy I posiłki grzecznie jemy.
Z panią gramy i i tańczymy Wszyscy bardzo to lubimy.
A gdy czegoś nie umiemy, Szybko się nauczyć chcemy
(„Rok w wierszu i piosence” B. Forma)

Grupa „Świerszcze” to przedszkolaki wieku 4, 5 i 6 lat.
W grupie „Świerszcze” pracują nauczyciele:  mgr Magdalena Bilska, Iwona Pałys oraz woźna Bożena Galewska.
Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska,  program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie” oraz program własny „Z matematyką za pan brat”.