PSZCZÓŁKI

„Pszczoła to jest owad mały, ale za to doskonały.

Ona w ulu dom swój ma i pracuje tam co dnia.

Zapyla kwiaty, ciężko pracuje, ludzi miodkiem obdarowuje.

W lesie, w powietrzu czy też na łące,

możemy spotkać pszczółek tysiące.

Ciągle latają, nektar zbierają i wiele siły do pracy mają.”

W grupie 3-latków „Pszczółki” pracują nauczyciele: mgr Renata Gruba, mgr Aneta Tetela , pomoc nauczyciela Dagmara Deja- Głowacka oraz woźna Marta Rynczuk.

Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu edukacji przedszkolnej pt. „Program wychowania przedszkolnego” oraz Program Multisensoryczna Nauka Języka Angielskiego „I love Boo”. Nauczyciele realizują  program wychowawczy pt. „Dziecko w świeci wartości” oraz program promocji zdrowia pt. „Przedszkole Ci powie, jak zadbać o zdrowie”.

MOTYLE

„Kto by nie chciał
Choć przez chwilę
Kolorowym być motylem?”

Tak to my „Motylki” grupa dzieci 3-4-latków wraz z nauczycielami: mgr Anetą Klimowską oraz mgr Dorotą Hałat.

Każdego dnia już od rana nasza grupa roześmiana śpiewa, tańczy, rysuje i zagadki rozwiązuje.

Grupa  „Motyle” realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie Programu edukacji przedszkolnej pt. „Program wychowania przedszkolnego” wyd. MAC Edukacja, Program Multisensoryczna Nauka Języka Angielskiego „I love Boo”, jak również  program własny o tematyce patriotycznej pt. „Polska- moja Ojczyzna” oraz program promocji zdrowia pt. „Przedszkole Ci powie, jak zadbać o zdrowie”.

W  grupie ,,Motyle”,  poprzez  zabawę,  staramy się wszechstronnie  rozwijać  i  zaspokajać wszystkie naturalne potrzeby.

Wiemy bowiem, że najlepszą nauką w przedszkolu jest zabawa.

BIEDRONKI

„W poniedziałek biedroneczki gdzieś zgubiły swe kropeczki.

Cały wtorek ich szukały, bo ich domek nie był mały.

W środę poszły na spacerek przeszukały cały skwerek.

W czwartek już nie miały siły, więc szukanie zostawiły.

W piątek sobie przypomniały, że w szkatułce je schowały.

Do soboty świętowały, tak im minął tydzień cały.

Potem kropki założyły i w niedzielę piękne były.

Jaki morał z tej bajeczki? Ciężkie życie biedroneczki,

Kiedy zgubi swe kropeczki.”

W grupie 5-latków „Biedronki” w roku szkolnym 2023/2024 pracuje  mgr Grażyna Socha, mgr Paula Wójcik oraz woźna Bożena Galewska.

Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu edukacji przedszkolnej pt. „Program wychowania przedszkolnego” oraz oraz Program Multisensoryczna Nauka Języka Angielskiego „I love Boo”. W grupie realizowany jest również program własny ,,W krainie liter i liczb” opracowany przez nauczycieli, którego zadaniem jest zapoznanie na drodze zabawy z literami i cyframi oraz rozwijanie ciekawości dziecka, program promocji zdrowia pt. „Przedszkole Ci powie, jak zadbać o zdrowie”.

W grupie ,,Biedronki” staramy się zaspokajać wszystkie naturalne potrzeby dzieci, nie zapominając o najważniejszej jaką jest zabawa i chęć doświadczania świata wszystkimi zmysłami. Uczymy się poprzez zabawy i gry edukacyjne tak aby dzieci nabyły pozytywnego nastawienia do nauki i chętnie zdobywały nowe wiadomości.

MRÓWKI

Biegnie drogą mała mrówka,
Taka, niczym szpilki główka,
Nie tam jakaś bigbitówka,
Lecz prawdziwa wyścigówka.

Niosą mrówki liścia rolkę,
Taką wielką parasolkę
Wyglądają jak robaczki,
Lecz prawdziwe z nich siłaczki.
(„Mrówka” M. Jankowiak)

Grupa „Mrówki” to 4-5 latki. W grupie pracują nauczyciel Anna Bąk oraz nauczyciel mgr Paulina Latos, pomaga nam Pani woźna Agnieszka Maroszek.
Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu edukacji przedszkolnej pt. „Program wychowania przedszkolnego” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska, program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie” oraz Program Multisensoryczna Nauka Języka Angielskiego „I love Boo”.
W grupie realizowany jest program własny, opracowany przez nauczyciela pracującego w grupie mgr Paulinę Latos pt.: „Przedszkolak w świecie matematyki”.

Grupa „Mrówki” charakteryzuje się dużą żywiołowością, ciekawością świata oraz chęcią powiększania wiedzy. Nasze działania pozwalają na poznanie własnych umiejętności oraz sprawności. Wspólnie uczymy się zasad współdziałania w grupie. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznania świata. Dzieci z naszej grupy są pełne energii, ciekawe świata oraz chętne do podejmowania nowych wyzwań. Mrówki” aktywnie uczestniczą i angażują się we wszystkie proponowane działania.

ŚWIERSZCZE

„Jest takie miejsce w naszym przedszkolu,
 grupa- Świerszcze – na początku holu.
Tu smutki i złości w kątach się chowają,
a psoty i i zabawy, jak polne koniki
po sali fruwają i grają.
Przez naukę i zabawę świat poznajemy,
razem mądrzejsi się stajemy.
Spytasz, gdzie to miejsce? Jak się nazywa?
„Grupa Świerszcze” tak!  to wielka rodzina.”

Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu edukacji przedszkolnej pt. „Program wychowania przedszkolnego” wyd. MAC Edukacja, autor: W. Żaba- Żabińska, W. Majewska, R. Paździo, program Multisensoryczna Nauka Języka Angielskiego „I love Boo”, program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”, „Przyjaciele Zippiego” – międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. W grupie realizowany jest program własny pt. „Przyjaciele przyrody” – program z zakresu edukacji ekologicznej autorstwa nauczycieli.

W grupie „Świerszcze” 5-6- latków pracują nauczyciele: mgr Iwona Pałys, mgr Magdalena Bilska oraz woźna Anna Labe.