NASZE GRUPY

PSZCZÓŁKI

„Mój mały trzylatku usiądź z nami w kole
Pani ci pokaże twoje przedszkole –
W szatni schowaj butki a zabawki w sali
W umywalni powieś ręcznik
Zuch jesteś – choć mały”
(„Trzylatku” I.Salach)

W grupie „Pszczółki pracują nauczyciele: dyrektor mgr Renata Gruba, mgr Marta Całka oraz pomoc nauczyciela Gabriela Łuszczek oraz Bożena Galewska.
W grupie znajdują się dzieci, które w tym roku pierwszy raz przekroczyły progi naszego przedszkola.
Kochane „Pszczółki” życzymy Wam powodzenia – jesteście już przedszkolakami!
Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Wokół Przedszkola” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska, J. Lendzion,  program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”,  program wychowawczy pt. ,,Przedszkolak na medal”, program „Mój kraj moja ojczyzna”, „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Włoski na wesoło”.

MOTYLE

„Tańczą motyle tańczą na łące
a razem z nimi kwiaty pachnące.
Słoneczko z góry uśmiecha się
ciepłym promykiem ogrzeje cię.
Słoneczko z góry uśmiecha się
ciepłym promykiem ogrzeje cię.”
(„Motyle”  B. Forma)

Jesteśmy wesołą grupą 3 – 4 latków, którzy chętnie tańczą i bawią się. Poprzez wspólna zabawę poznajemy świat oraz zasady w nim panujące. Dlatego też kierujemy się słowami rzymskiego komediopisarza Terencjusza „Nic co ludzkie nie jest mi obce”.
W grupie „Motyle” pracują nauczyciele: mgr Marta Dudziak, mgr Aleksandra Tomel oraz pomoc nauczyciela Agnieszka Maroszek oraz Renata Ejzak.

Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Wokół Przedszkola” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska, J. Lendzion,  program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”,  program wychowawczy pt. ,,Przedszkolak na medal”, program „Mój kraj moja ojczyzna”,„W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Włoski na wesoło”.

BIEDRONKI

„Kiedy słońce świeci I gdy deszczyk pada
Idzie do przedszkola Wesoła gromada (…)
Bawimy się w zgodzie Zawsze ty i ja
Tańczymy wesoło Hopsa, hopsa sa”
(z „Wesołe Przedszkole” T.Wójcik)

Dzieci z grupy „Biedronki” to dzieci 4- letnie uczęszczające kolejny rok do przedszkola.
W grupie realizowany jest program „Wokół przedszkola” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, J. Lendzion, W. Żaba- Żabińska, program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”, program własny „Mój kraj moja ojczyzna”, „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Włoski na wesoło”.
Wychowawczyniami są: mgr Grażyna Socha i mgr Marta Trajer.

MRÓWKI

„Drepczą mrówki dróżką w lesie,
równym rządkiem, żwawo.
Każda ważny bagaż niesie,
rzec by, z dużą wprawą.
Wre tu praca, jak to zwykle,
gdy się coś buduje.
Wszystkie mrówki są zajęte,
żadna nie próżnuje.”
(„Mrowisko” S. Lasota)

Jesteśmy grupą 4 – 5 latków i nazywamy się „Mrówki”. W grupie pracują nauczyciele: Aneta Klimowska i Katarzyna Stępień oraz Beata Strzelecka. Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Wokół Przedszkola” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska, J. Lendzion,  program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”, program „Mój kraj moja ojczyzna” oraz programy własne: „W zdrowym ciele zdrowy duch” i „Smacznie, zdrowo, kolorowo”, „Włoski na wesoło”.

ŚWIERSZCZE

„My jesteśmy starszakami, Chcemy zawsze być zuchami.
Ciągle głośno się śmiejemy I posiłki grzecznie jemy.
Z panią gramy i i tańczymy Wszyscy bardzo to lubimy.
A gdy czegoś nie umiemy, Szybko się nauczyć chcemy
(„Rok w wierszu i piosence” B. Forma)

Jesteśmy grupą 5 –6 latków i nazywamy się „Świerszcze”. Jesteśmy ciekawi świata i interesujemy się wszystkim co nas otacza. Naszą domeną jest zabawa, dzięki której poznajemy świat, jego normy i zasady, których musimy przestrzegać, a także mamy możliwość wyrazić siebie i swoje uczucia. Staramy się być mili i koleżeńscy. Z dużym zaangażowaniem bierzemy udział w
zajęciach, skupiając przy tym uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Uczymy się tańczyć, śpiewać, rysować i malować.

W grupie pracuje nauczyciel Iwona Pałys oraz Anna Labe.
Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Wokół Przedszkola” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska, J. Lendzion,  program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”, program „Mój kraj moja ojczyzna”, „Z matematyką za pan brat”, „W zdrowym ciele zdrowy duch” oraz „Włoski na wesoło”.

GRUPA „0”- ZUCHY

„To są starszaki dawne maluchy
Jeden w drugiego to same zuchy
Z bijącym sercem są tu w przedszkolu
Jak nam tu będzie? Wesoło!”

Grupa „0- Zuchy” to grupa 6-latków. Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Wokół Przedszkola” wyd. MAC Edukacja, autor: M. Kwaśniewska, W. Żaba- Żabińska, J. Lendzion,  program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”,  program „Mały Europejczyk” oraz „Mój kraj moja ojczyzna”. Wychowawczyniami są: mgr Dorota Hałat i mgr Edyta Wylon oraz pomoc nauczyciela Bożena Szewczyk.