Zdrowe nietrudne

Program “Zdrowe – nietrudne” powstał w 2015 roku w oparciu o nową ustawę o żywieniu w szkołach, polegającą na wdrażaniu odpowiednich nawyków żywieniowych oraz ograniczenie wśród dzieci pojawiającego się problemu nadwagi i otyłości.

Jego celem jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów zdrowego stylu życia i kształtowanie prawidłowych postaw związanych z komponowaniem zdrowych, bogatych w wartości odżywcze posiłków. Lekcje tematyczne, spotkania z ekspertami żywienia i mistrzem kuchni, jak również angażujące formy przekazania wiedzy, pozwolą odkryć przepis na „zdrowe – nietrudne sposoby codziennego żywienia.

Głównym zadaniem programu jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci na terenie całego kraju oraz, pośrednio, edukacja dorosłych. Kadra nauczycielska szkół biorących udział w projekcie otrzyma materiały dydaktyczne, takie jak: scenariusze lekcji wraz z produktami marki KUPIEC, przygotowane karty pracy, plakaty, gry i zabawy edukacyjne, quizy, a także książki zawierające 5 zasad zdrowego życia, które każde dziecko powinno znać oraz produkty i gadżety od Partnerów Programu.