BEZPIECZNY PIES- BEZPIECZNE DZIECKO

Nasze przedszkole, dbając o wszechstronny rozwój postawy prozdrowotnej, realizowało program profilaktyczny „Bezpieczny pies –Bezpieczne Dziecko” , którego celem jest uświadomienie dzieciom, już od najmłodszych lat jak być mądrym i odpowiedzialnym właścicielem psa.

Poprzez zabawy i gry o psiej tematyce wprowadzono dzieci w świat  czworonogów. Przekazano   wiedzę i umiejętności, dzięki którym kontakt z pupilem jest  bezpieczny i komfortowy dla obu stron. Nasze przedszkolaki  dowiedziały się,  w których sytuacjach nie należy podchodzić do psa, jak zachować się w sytuacji, gdy pies chce nas zaatakować, dlaczego chce nas zaatakować. Czym jest mowa ciała psa, jak psy mogą pomagać ludziom,  jak bezpiecznie bawić się z psem, jak prawidłowo nakarmić psa.

Poprzez zajęcia, które były prowadzone  przez wykwalifikowanego  trenera i opiekuna psa, dowiedziały się ponadto jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie, gdyż może pomagać w pracy ratownictwa , policji, straży oraz w terapii z osobami niepełnosprawnymi.

Zajęcia były przeprowadzone we wszystkich grupach wiekowych, w których uczestniczył przeszkolony pies.