PSZCZÓŁKI

„Pszczoła to taki owad mały, ale za to doskonały.
W ulu domek swój ma i pracuje tam co dnia.
A my do przedszkola dzielnie chodzimy,
Bawimy się i uczymy”

W grupie „Pszczółki” pracują nauczyciele: mgr Renata Gruba, mgr Dorota Hałat, pomoc nauczyciela: Gabriela Łuszczek oraz woźna Anna Labe.

Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: W. Żaba- Żabińska, W. Majewska, R. Paździo, program wychowawczy pt. ,,Wzorowy przedszkolak” oraz program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”.

MOTYLE

„Bo w grupie „Motylki” jest wystrzałowo.
Miło, zabawnie i kolorowo.
Są tu zabawy, gry i nauka.
By każdy „Motylek”
wyrósł na Zucha”

W grupie „Motyle” pracują nauczyciele: mgr Marta Całka, Anna Bąk, pomoc nauczyciela: Dagmara Deja – Głowacka oraz woźna Marta Rynczuk.

BIEDRONKI

„W poniedziałek biedroneczki gdzieś zgubiły swe kropeczki.

Cały wtorek ich szukały, bo ich domek nie był mały.

W środę poszły na spacerek przeszukały cały skwerek.

W czwartek już nie miały siły, więc szukanie zostawiły.

W piątek sobie przypomniały, że w szkatułce je schowały.

Do soboty świętowały, tak im minął tydzień cały.

Potem kropki założyły i w niedzielę piękne były.

Jaki morał z tej bajeczki? Ciężkie życie biedroneczki,

Kiedy zgubi swe kropeczki.”

Jesteśmy 6-latkami, którzy poprzez zabawę, taniec i poznanie otaczającego świata chcą odnaleźć swoje brakujące kropeczki, aby pewnym krokiem móc wyruszyć w świat.

W grupie „Biedronki” pracują nauczyciele: mgr Grażyna Socha, mgr Marta Gaweł oraz woźna Bożena Galewska.

Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: W. Żaba- Żabińska, W. Majewska, R. Paździo, program własny pt. ,,Pociągiem przez Europę” oraz program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”.

MRÓWKI

Biegnie drogą mała mrówka,
Taka, niczym szpilki główka,
Nie tam jakaś bigbitówka,
Lecz prawdziwa wyścigówka.

Niosą mrówki liścia rolkę,
Taką wielką parasolkę
Wyglądają jak robaczki,
Lecz prawdziwe z nich siłaczki.
(„Mrówka” M. Jankowiak)

Grupa „Mrówki” to 5-6 latki. W grupie pracują dwie nauczycielki: mgr Aneta Tetela i mgr Ewelina Bogacz – Białas, pomaga nam Pani woźna Agnieszka Maroszek.

Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: W. Żaba- Żabińska, W. Majewska, R. Paździo, program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”, program własny dotyczący rozwijania zainteresowań czytelniczych pt. „Poczytajmy razem bajki, bajeczki” oraz program własny z zakresu gimnastyki korekcyjnej i profilaktyki wad postawy pt. „Chcę mieć prawidłową postawę ciała”.

ŚWIERSZCZE

„Jest takie miejsce w naszym przedszkolu,
 grupa- Świerszcze – na początku holu.
Tu smutki i złości w kątach się chowają,
a psoty i i zabawy, jak polne koniki
po sali fruwają i grają.
Przez naukę i zabawę świat poznajemy,
razem mądrzejsi się stajemy.
Spytasz, gdzie to miejsce? Jak się nazywa?
„Grupa Świerszcze” tak!  to wielka rodzina.”

W grupie „Świerszcze” pracują nauczyciele: mgr Iwona Pałys, mgr Magdalena Bilska oraz woźna Beata Chrzan.

Grupa realizuje Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego na podstawie programu „Nasze Przedszkole” wyd. MAC Edukacja, autor: W. Żaba- Żabińska, W. Majewska, R. Paździo, program własny z zakresu edukacji ekologicznej pt. ,,Mały Ekolog” oraz program promocji zdrowia pt. „Przedszkole ci powie, jak zadbać o zdrowie”.