Ogólnopolskie konkursy w ramach Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2024

Szanowni Państwo,

zwracam się z uprzejmą prośbą o upowszechnienie wśród nauczycieli, rodziców oraz uczniów informacji dotyczącej ogólnopolskich konkursów organizowanych w ramach Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2024. Poniżej treść zaproszenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskich konkursach Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2024:

indywidualnych

  • „Moje miasto w przyszłości” –dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej,
  • Naukowa widokówka ze Śląska – konkurs fotograficzny” – dla uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych,

zespołowych

  • „Odkrywca XXI wieku – narysuj swój wynalazek” – dla uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-8 szkół podstawowych,
  • „Szanuję siebie” – dla uczniów szkół ponadpodstawowych,
  • Stop fake newsom!” – dla uczniów klas 6-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych,
  • „W sieci nie daj się złapać w sieć” – dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Rejestracja do konkursów odbywa się za pośrednictwem formularzy zgłoszeniowych dostępnych na stronie internetowej w zakładce każdego z konkursów: https://nocnaukowcow.com.pl/konkursy/Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września 2024 roku.

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi do 4 października. Wręczenie nagród odbędzie się podczas inauguracji Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej 2024 12 października 2024 r.

Noc Naukowców Politechniki Śląskiej to największe politechniczne wydarzenie popularnonaukowe skierowane do szerokiego grona odbiorców: dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas którego można wziąć udział w warsztatach, wykładach, pokazach, a także innych aktywnościach. Tegoroczna edycja odbędzie się 12 października w godzinach od 17:00 do 23:00. Serdecznie zapraszamy do udziału w Nocy Naukowców, a także w organizowanych w jej ramach konkursach.

W razie pytań prosimy o kontakt z Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej mailowy: konkursy.nocnaukowcow@polsl.pl lub telefoniczny: 32 237 18 54.

Z wyrazami szacunku

w imieniu organizatorów 19. Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej